Konkurs na najlepsze studenckie prace z zakresu zastosowania mikrosystemów i czujników

Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej (PTTS) ogłasza kolejny konkurs na najlepsze studenckie prace z zakresu aplikacji mikrosystemów i czujników. Przewodnim tematem iCAN w 2017 r. jest: „to create applications for high-tech, especially in micro and nano technology, Internet of things, intelligent manufacturing, Industry 4.0, etc”. W konkursie mogą brać udział zespoły złożone z  2-5 osób (np. studentów lub doktorantów z kół naukowych), które będą prezentowały Komisji Konkursowej wykonane przez siebie projekty urządzeń (działające modele).
Nagrodą w konkursie jest nominacja zespołu do udziału w prestiżowym światowym konkursie International Contest of Innovation (iCAN). Z Polski, do etapu międzynarodowego, będą nominowane 1 - 3 najlepsze zespoły. PTTS, tak jak w przednich latach, złożyło wniosek do Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego o przyznanie środków na dofinansowanie wyjazdów uczestników konkursu. Aktualnie czekamy na decyzję Ministerstwa.

Terminy:

  • przyjmowanie zgłoszeń do konkursu do 01.07.2017r.;
  • rozstrzygnięcie etapu krajowego 07.07.2017r.;
  • rejestracja do konkursu międzynarodowego 30.07.2017.; (online submission)
  • konkurs międzynarodowy 24-26.11.2017, Beijing, Chiny.

Koordynator  konkursu :

Jerzy Weremczuk
Instytut Systemów Elektronicznych
Politechnika Warszawska
Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa
tel.(+4822) 234 7820, fax (+4822) 825 2300
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rejestracja

Zgłoszenie do konkursu (format  .doc.pdf ) należy wysłać drogą elektroniczną na adres koordynatora konkursu.
Zachęcamy do wywieszenia plakatu z ogłoszeniem o konkursie.

Strona konkursu jest zamieszczona po adresem: http://www.ican-contest.org


 Polscy laureaci konkursu iCAN

W dniach 21-25 czerwca, 2015r., w Anchorage, USA. odbył się finał konkursu International Contest of Application in Nano-micro Technology (iCAN 2015). Z polski do etapu międzynarodowego były nominowany jeden zespół, który w finałach odniósł sukces. Wyjazd zespołu zwycięskiego odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechniki Warszawskiej oraz Polskiego Towarzystwa Sensorowego.

  • Zespól w składzie: Michał Woyke, Adrian Papiernik, Bartosz Nowak z Politechniki Warszawskiej, zdobył NAGRODĘ 3 STOPNIA za projekt o nazwie „Best before”, który dotyczy systemu do oceny przydatności do spożycia produktów spożywczych. Projekt został zrealizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego „eSens”.

 

W dniach 19-21 lipca 2014 r. w Sendai, Japonia odbył się finał konkursu International Contest of Application in Nano-micro Technology (iCAN 2014). Do etapu międzynarodowego były nominowane trzy zespoły z Polski i wszystkie zostały nagrodzone.

  • Zespół: Paweł Grześ i Dawid Karczewski oraz Michał Grześ Politechniki Białostockiej zdobył NAGRODĘ 2 STOPNIA. Prezentowany projekt RECON to mobilna stacja w postaci robota, sieć czujników i specjalnie przygotowanego oprogramowania. Stacja może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i za pomocą sieci czujników gromadzić i przesyłać dane o badanym terenie. Na podstawie dostępnych wyników pomiarów można ocenić zagrożenie. Projekt powstał w Studencki Kole Naukowym Elektroników.
  • Zespól w składzie: Michał Marzęcki, Mateusz Masny, Rafał Sienkiewicz i Dominik Rękawek z Politechniki Warszawskiej, zdobył NAGRODĘ 3 STOPNIA za projekt o nazwie Compact Radiation Detector (CRD), który dotyczy przenośnego detektora promieniowania radiacyjnego. Projekt został zrealizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego „eSens”.
  • Zespół, w składzie: Anna Pawełek, Tomasz Pawełek i Piotr Mróz został WYRÓŻNIONY za system Spineo. Opracowany system przypomina o zachowaniu prawidłowej postawy siedzącej podczas długotrwałej pracy przy komputerze.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com