Informacja na temat konferencji PowerMEMS 2019

W dniach od 2 do 6 grudnia 2019 roku, w Krakowie, odbyła się międzynarodowa konferencja PowerMEMS 2019 „The 19th International Conference on Micro and Nanotechnology for Power Generation and Energy Conversion Applications”.
Konferencja organizowana była przez Politechnikę Wrocławską, Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz pod patronatem Polskiego Towarzystwa Technik Sensorowych (PTTS).
Konferencja PowerMEMS jest wiodącą konferencją naukową obejmującą interdyscyplinarne zagadnienia związane z wytwarzaniem i konwersją energii w nano- i mikroskali. Konferencja organizowana w Krakowie przyciągnęła 174 uczestników z 26 krajów. W programie konferencji PowerMEMS 2019 znalazło się 135 prac, w tym 67 prezentacji ustnych i 68 prezentacji plakatowych. Spośród 13 sesji tematycznych, trzy z nich były sesjami specjalnymi (focussed sessions). Konferencje uświetniły referaty zaproszonych gości: Artur Chmielewski (JPL NASA, USA), Don Futaba (Japonia), Alireza Nojeh (Kanada), Vincent C. Lee (Singapur).
Wydarzeniami towarzyszącymi konferencji, były: międzynarodowa szkoła PowerMEMS 2019 School, w której uczestniczyły 34 osoby, posiedzenie Konsorcjum polskiej misji na Marsa „Mars 2023” oraz posiedzenie Zarządu PTTS.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com