Ogłoszenie Konkursu o nagrodę im. Edwarda Stolarskiego za najlepsze prace doktorskie i magisterskie

Zarząd Główny PTTS ogłasza Konkurs o Nagrodę im. Edwarda Stolarskiego za najlepsze prace doktorskie i magisterskie.
Wyjątkowo edycja konkursu dotyczy 2 lat, tj. 2021 i 2022.

I. Konkurs prowadzony jest odrębnie w dwóch kategoriach:

  1. rozpraw doktorskich
  2. prac dyplomowych magisterskich

II. Do Konkursu

  1. można zgłaszać prace magisterskie i doktorskie, ocenione w jednostce macierzystej jako wyróżniające się, obronione w roku 2021 i 2022
  2. kwalifikowane są prace z obszarów naukowych statutowej działalności Towarzystwa, czyli techniki sensorowej i mikrosystemowej

III. Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami składa się w wersji elektronicznej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wymagane dokumenty:

  • praca dyplomowa magisterska/doktorska w dowolnej formie elektronicznej
  • opinia promotora i recenzentów pracy
  • uwierzytelniona kopia dyplomu magistra lub doktora
  • formularz zgłoszeniowy wypełniony przez wypromowanego dyplomanta/doktoranta (zał. nr 1) LINK
  • streszczenie pracy (1 ‒ 2 stron standardowego maszynopisu) ze szczególnym uwzględnieniem oryginalnych osiągnięć autora

Regulamin Konkursu znajduje się na stronie http://www.ptts.pl/index.php/pl/regulamin-nagrody-im-edwarda-stolarskiego

IV. Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 31 grudnia 2023 r.

V.  Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej Towarzystwa w lutym 2024 roku.
Nagrody zostaną wręczone podczas Sesji Plenarnej Konferencji COE 2024.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konkursie.

2023-02-24

Prof. dr hab. inż. Mieczysław Szustakowski

 

W styczniu 2023 roku z żalem pożegnaliśmy profesora Mieczysława Szustakowskiego, wybitnego naukowca i wykładowcy Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Profesor Szustakowski swoją karierę naukową poświęcił innowacyjnym badaniom w obszarze optyki i optoelektroniki, które przyczyniły się do rozwoju tej dziedziny technologii. Przez ponad 40 lat pracy naukowej, profesor Szustakowski, osiągając wyniki na światowym poziomie, opublikował wiele artykułów naukowych w prestiżowych czasopismach. Był również autorem wielu patentów z obszaru optyki i optoelektroniki. Jego prace były cenione nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
Profesor Szustakowski był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również doskonałym nauczycielem akademickim, który z pasją i zaangażowaniem prowadził zajęcia z zakresu optyki i optoelektroniki dla studentów Wojskowej Akademii Technicznej oraz innych uczelni technicznych w Polsce. Jego wiedza i doświadczenie przyczyniły się do wykształcenia wielu pokoleń inżynierów i naukowców. Prof. Szustakowski przyczynił się również do powstania PTTS, którego był członkiem założycielem, a od roku 2003 członkiem honorowym. Śp. Profesor Mieczysław Szustakowski był człowiekiem o niezwykle pozytywnym usposobieniu, pełnym pasji do nauki i otwartym umyśle. Jego odejście pozostawi w polskiej społeczności naukowej ogromną pustkę, ale jego wkład w rozwój optyki i optoelektroniki pozostanie niezapomniany. Jego życie i praca stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń naukowców.

W imieniu całej społeczności naukowej stowarzyszonej w PTTS, rodzinie i bliskim Profesora składamy wyrazy współczucia,

Zarząd PTTS


2023-02-24

Z głębokim żalem żegnamy prof. dr hab. inż. Ryszarda Jachowicza

Prof. dr hab. inż. Ryszard Jachowicz
1945 - 2022

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 sierpnia 2022 r. zmarł profesor Ryszard Jachowicz, związany zawodowo z Instytutem Systemów Elektronicznych, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Techniki Sensorowej, jego Prezes w latach 2012-2016, wieloletni Wiceprezes oraz członek Komisji Rewizyjnej. Prowadził nowatorskie prace naukowe w obszarze mikroczujników, mikrosystemów (MEMS) i elektronicznych systemów pomiarowych, w szczególności półprzewodnikowych czujników wilgotności i ciśnienia oraz ich aplikacji medycznych, jak również zaawansowane prace w dziedzinie wieloparametrowych metod pomiaru (ang. measurement data fusion). Zasłużony dla promowania nauki polskiej na świecie jak również organizacji życia naukowego w Polsce. Członek międzynarodowego stowarzyszenia The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) oraz przewodniczący Polskiej Sekcji IEEE w latach 1997-2002 i 2014-2015.

Pogrzeb odbędzie się 2.09.2022 r. w Warszawie - msza święta o godzinie 13:00 Kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, a następnie pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Rodzinie i wszystkim bliskim śp. profesora Ryszada Jachowicza składamy wyrazy współczucia,

Zarząd PTTS

 

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa – International Conference on Optical and Electronic Sensors COE’2020

W dniach od 27 do 29  września 2021 r. odbędzie się w formie on-line XVI Konferencja Naukowa - International Conference on Optical and Electronic Sensors COE’2020, która została odwołana z powodu pandemii w marcu 2020 r.  JM Rektor AGH, prof. dr hab. inż. Jerzy Lis objął patronatem honorowym to wydarzenie i przewodniczy Komitetowi Honorowemu konferencji.

Konferencja ma charakter cykliczny, odbywa się co 2 lata i ma długą tradycję sięgającą 1990 roku, kiedy środowisko sensorowe w Polsce zainicjowało COE. Od 2016 roku, COE ma status konferencji międzynarodowej. Tematyka konferencji obejmuje najważniejsze zagadnienia: nowe materiały sensorowe, nanosensory, mikro- i nanosystemy, w tym MEMS, MOEMS, RF MEMS, NEMS, sieci sensorowe, biosensory i urządzenia lab-on-chip, półprzewodnikowe i elektrochemiczne sensory gazów, czujniki optyczne i magnetyczne, sensory wielkości fizycznych, teorię i modelowanie mechanizmów działania sensorów, zastosowania sensorów szczególnie w medycynie, oraz pojawiającą się tematykę sensorową jak tekstronikę,  Internet Rzeczy, IoT, Internet Energii, IoE, itp.

Komitet Naukowy i Organizacyjny zaprasza serdecznie wszystkich członków społeczności naukowej do udziału w konferencji!

Miejsce

On-line, platforma Clickmeeting

Data

27 września – 29 września 2021 r.  

Organizatorzy

  • Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (WIET)
  • Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (WIMiC)
  • Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (WEAIiIB)
  • Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej (PTTS)

Kontakt

Prof. dr hab. inż. Katarzyna Zakrzewska, przewodnicząca COE’2020

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. AGH, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego COE’2020

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW

http://coe2020krakow.jordan.pl

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com